Umelecké kresby s použitím Kores obyčajných ceruziek

Máte niekedy pocit, že sú vo Vás umelecké sklony, ktoré čakajú na prebudenie a možnosť plne vyjadriť svoju pravú podstatu? Stále len čakáte na správny okamih, aby ste sa niekým alebo niečím inšpirovali? Samozrejme, že sa nedá umelecká tvorba uponáhľať, môžete ale skúšať a trénovať svoje zručnosti. Kresliť môžete začať kedykoľvek, kdekoľvek - všetko, čo potrebujete, je kvalitný ceruzka, skicár a správna inšpirácie, to je dôvod, prečo Kores s potešením pomáha ako začiatočníkom, tak pokročilým umelcom.

Kreslenie s grafitovými ceruzkami je jednoduché, ale pomocou Kores technológie môžete vytvárať nádherné portréty, zátišia alebo krajiny. Rôzne ceruzky môžu byť použité mnohými rôznymi spôsobmi, záleží na tvrdosti tuhy. Mäkké ceruzky (zvyčajne značené B) vytvára živé, silné aj jemné odtiene, zatiaľ čo tvrdé ceruzky (s označením H, HB) sú vhodné pre rýchle skicovanie a ostré línie.

Existuje mnoho spôsobov, ako vytvoriť rôzne efekty, medzi najpoužívanejšie a najviac efektívne spôsoby patrí šrafovanie a tieňovanie. Ceruzky Kores Grafitos (s tvrdosťou HB) majú ako hexagonálne, tak trojhranný tvar a sú ideálne pre šrafovanie aj tieňovanie v pretínajúcich sa miestach paralelných línií. Čím viac liniek, tým tmavšie dojem. Pomocou tieňovanie docielite zosvetlenie objektu. Musíte zistiť odkiaľ ide svetlo a tak spoznáte, kam bude predmet vrhať tieň. Vďaka prirodzenému pohybu zápästia alebo predlaktia dáte svojmu predmetu tvar.

Ďalšou známou technikou je deťmi obľúbené obkresľovanie. Akonáhle je nejaká silueta obtiahnuté, môžu deti zvyšok kresby došrafovat. Pre tieto účely je naša trojhranná obyčajná ceruzka vo veľkosti Jumbo perfektné, je veľmi silná a preto ľahko uchopiteľná do malej detskej ruky. Je tiež kratšie a ľahšie, čo uľahčuje kreslenie.

Skúste základné techniky a uvidíte, ako zábavné môže byť maľovanie jednoduché kresby - je to len pár šikovných ťahov ceruzkou.

Stay connected!